Responsabilitati

CICLUL PRIMAR

  1. STRUŢĂ GABRIELA
  • conduce grupa mixtă de grădiniţă;
  • răspunde de păstrarea integrităţii sălii de grădiniţă;
  • amenajează şi întreţine sala de clasă.
  1. GHERASIM LOREDANA
  • conduce clasa I A;
  • răspunde de păstrarea integrităţii sălii de clasă;
  • amenajează şi întreţine sala de clasă;
  • urmăreşte respectarea disciplinei elevilor din corpul A.
  1. ANDONE GEORGIANA
  • conduce clasa I B ;
  • răspunde de păstrarea integrităţii sălii de clasă;
  • urmăreşte respectarea disciplinei elevilor din corpul B.
  1. LECA IONICA
  • conduce clasa a II–a A ;
  • membru în Consiliul de administraţie ;
  • face parte din comisia de casare a bunurilor din instituţie ;
  • răspunde de ornarea şi întreţinerea holului corpului A ;
  • face parte din comisia de monitorizare a frecvenţei şcolare ;
  • face parte din comisia ptr. promovarea imaginii școlii în comunitate.
  1. BALABAN GHEORGHE OCTAV
  • conduce clasa II-B;
  • răspunde de păstrarea integrităţii sălii de clasă;
  • urmăreşte condica de prezenţă la ciclul primar;
  • urmăreşte respectarea disciplinei elevilor din corpul A;
  • face parte din comisia de PSI.
  1. GAITA GEORGETA
  • conduce clasa a III-a ;
  • responsabil al comisiei metodice I – III
  • responsabil al Consiliului Elevilor la ciclul primar
  • face parte din comisia de inventariere a bunurilor din instituţie;
  • face parte din comisia de monitorizare a ritmicităţii notării ;
  • răspunde de realizarea educaţiei rutiere la ciclul primar.
  1. BURCEA IULIANA
  • conduce clasa a IV-a A
  • responsabil al comisiei metodice cl. II – IV;
  • răspunde de întocmirea şi afişarea orarului ;
  • face parte din comisia de monitorizare a disciplinei şi prevenirea violenţei;
  • face parte din comisia de monitorizare a ritmicităţii notării;
  • urmăreşte respectarea disciplinei elevilor din corpul A ;
  • răspunde de organizarea şi urmărirea serviciului pe şcoală la ciclul primar ;
  • face parte din comisia de organizare şi coordonare a cazurilor de situaţii şcolare, neîncheiate, de corigenţă şau de diferenţe ;
  • membru în CEAC
  • lider sindical.
  1. PUPU VIOLETA
  • conduce clasa a IV-a B;
  • responsabilă a Comitetului de părinți pe școală;
  • face parte din comisia de monitorizare a disciplinei şi prevenirea violenţei;
  • face parte din comisia de organizare şi coordonare a cazurilor de situaţii şcolare, neîncheiate, de corigenţă şau de diferenţe ;
  • responsabil cu formarea continuă a cadrelor didactice ;
  • face parte din comisia de analiză şi acordare a burselor ;
  • face parte din comisia de inventariere a bunurilor din instituţie ;
  • membru in CA.
  1. ENACHE CAMELIA
  • conduce clasa pregătitoare;
  • face parte din comitetul de redacţie al revistei şcolare “NOI” pentru ciclul primar;
  • face parte din comisia de monitorizare a rezultatelor școlare;
  • responsabilă CDȘ pe școală;
  • face parte din comisia de întocmire a Regulamentului de ordine interioară
  • răspunde de organizarea ansamblului coral la clasele I – IV
  • face parte din comisia de monitorizare a frecvenţei elevilor;
  • lider sindical.

CICLUL GIMNAZIAL

  1. CONSTANTIN ANIŞOARA
  • conduce clasa a V-a;
  • răspunde de păstrarea integrităţii sălii de sport;
  • amenajează şi întreţine baza sportivă;
  • răspunde de comisia metodică Arte şi Ed. fizică;
  • face parte din comisia de acordare a burselor;
  • face parte din comisia de monitorizare a ritmicităţii notării ;
  • face parte din comisia de casare a bunurilor din instituţie ;
  • face parte parte din comisia de organizare şi urmărire a serviciului pe şcoală la profesori şi elevi.
  1. LEON DUMITRU
  • conduce clasa a VI-a A ;
  • face parte din comisia PSI ;
  • face parte din comisia de întocmire ROI ;
  • face parte din comisia de de casare a bunurilor.
  1. DANEA MĂDĂLINA
  • conduce clasa a VI-a B;
  • consilier educativ;
  • face parte din comisia de control a documentelor şcolare ;
  • face parte din comisia de casare a bunurilor din instituţie ;
  • face parte din comisia pentru curriculum ;
  • face parte din comisia de organizare şi desfăşurare a examenelor naţionale;
  • răspunde de integritatea laboratorului de informatică şi de întreţinerea calculatoarelor.
  1. SEVASTRE ANDREEA-ROXANA
  • conduce clasa a VII-a ;
  • este secretara Consiliului profesoral ;
  • responsabil al comisiei metodice “Limbă şi comunicare” ;
  • face parte din comisia de monitorizare a disciplinei şi prevenirea violenţei;
  • răspunde de revista NOI ;
  • ţine legătura cu biblioteca municipală ;
  • marchează principalele evenimente literare;
  • face parte din comisia de organizare şi desfăşurare a examenelor naţionale;
  • face parte din comisia ptr. promovarea imaginii școlii în comunitate.
  1. COŢOI RODICA
  • conduce clasa a VIII-a A;
  • urmăreşte condica de prezenţă la ciclul gimnazial
  • răspunde de ţinuta elevilor la nivelul ciclului gimnazial
  • face parte din comisia de organizare şi desfăşurare a examenelor naţionale;
  • face parte din comisia de întocmire a ROI;
  • răspunde de întocmirea orarului la ciclul gimnazial;
  • face parte din comisia de consiliere şi orientare şcolară.
  1. HAMZA LIDIA
  • conduce clasa a VIII-a B;
  • face parte din comitetul de redacţie al revistei şcolare “NOI”;
  • responsabil comisie pentru evaluarea şi asigurarea calităţii;
  • asigură legătura şcolii cu Biserica “Sf. Haralambie”;
  • face parte din comisia de monitorizare a rezultatelor şcolare.
  1. NISTOR MIRELA
  • responsabil al comisiei metodice “Om şi societate”;
  • face parte din comisia pt. evaluarea şi asigurarea calităţii ;
  • face parte din comisia de casare a bunurilor din instituţie ;
  • face parte din comisia de control a documentelor şcolare ;
  • ţine legătura cu Muzeul de istorie şi Casa Armatei;
  • face parte din comisia de monitorizare a disciplinei şi prevenirea violenţei;
  • răspunde de organizarea serviciului pe şcoală la elevi.
  1. AIONESĂ PAVEL
  • Membru în CA
  • face parte din comisia de organizare şi coordonare a ex. de sit. şc. neîncheiate, de corigenţe şi de diferenţe ;
  • face parte din comisia de control a documentelor şcolare ;
  • face parte din comisia de recepţie a bunurilor din instituţie ;
  • face parte din comisia de inventariere a bunurilor din instituţie.
  1. BERENSTAIN TEODORA
  • responsabil comisia metodică “Matematică şi Ştiinţe” ;
  • face parte din comisia de monitorizare a frecvenţei elevilor ;
  • răspunde de menţinerea integrităţii sălii de fizică-chimie ;
  • face parte din comisia pentru sănătate şi securitate în muncă.
  1. PURICE CRAIESCU DANIELA
  • răspunde de menţinerea integrităţii laboratorului de fizică-chimie .
  1. POPOIU SIMONA
  • răspunde de întreţinerea materialului didactic pentru disciplina biologie ;
  • responsabil cu Crucea Roşie la clasele V-VI ;
  • realizează educaţia ecologică în rândul elevilor ;
  • face parte din comisia din Comisia de monitorizare a ritmicităţii notării.
  1. TRUŢĂ VICTORIŢA
  • urmăreşte şi asigură aspectul estetic al şcolii .
  1. BARANGA GABRIELA
  • responsabila Comisiei de Protecţia Muncii.
  1. CUSUTURĂ IONEL
  • răspunde de organizarea ansamblului coral la clasele V – VIII.
  1. ABUREL BIANCA
  • responsabil de proiecte şi programe europene;
  • responsabil al Consiliului Elevilor la ciclul gimnazial;
  • face parte din comisia de monitorizare a frecvenţei elevilor;
  1. PODOABĂ AURELIAN
  • răspunde de păstrarea integrității sălii de sport;
  • face parte din comisia I.S.U. (situații de urgență).

Regulament Nou de Ordine Interioara