Cercul Metodic de limbi moderne Gimnaziu – semestrul I , anul şcolar 2014 – 2015

Cercul Metodic de limbi moderne

În primul semestru al anului şcolar 2014 -2015 , mai precis în data de 22 noiembrie 2014, şcoala noastră a găzduit Cercul Metodic de limba engleză  şi franceză cu tema: “Inteligenţele emoţionale şi efectele unui stil de predare bazat pe acest gen de inteligenţe asupra elevilor.”

Cele trei cadre didactice , profesori de limbi moderne din şcoală , au pregătit minuţios evenimentul ce s-a dovedit a fi unul extrem de bogat în activităţi. Nici prezenţa colegilor profesori de limbă engleză şi franceză nu a fost una de neglijat , deoarece la această întâlnire au participat o sută douăzeci de cadre didactice din întreg judeţul Galaţi.